1974 yılında Genç Hafriyat Koll. Şti. adı altında Dursun Genç ve Aslan Özyurt tarafından kurulan firma bugünkü Miltaş Beton A.Ş.'nin temelini oluşturmaktadır.
İlk yıllarında, sahip olduğu iş makineleriyle devlet ve özel sektörde müteahhitlik işleri yapan Genç Hafriyat, özellikle Antalya Bölgesinde Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü'ne yıllarca hizmet etmiştir. Daha sonra T.K.İ'de Dekapaj işlerine başlayan firmamız, 1979 senesinde madencilik sektörüne de adım atarak uzun yıllar İstanbul Kemerburgaz Bölgesi'nde kömür üretimi gerçekleştirmiştir.

1982 yılında Miltaş İnşaat Ticaret ve Madencilik A.Ş. firmasına kurucu ortak olarak katılmıştır. Madencilik işinin yanı sıra uluslararası taşımacılık yapmak amacıyla bu sektörde de faaliyet gösteren firmamız bir süre sonra kendi uzmanlık alanı olan Hazır Beton sektöründeki çalışmalarını hızlandırarak taşımacılık alanındaki faaliyetlerine son vermiştir.
Bu doğrultuda 1994 yılında Hazır Beton sektöründe çalışmalara başlayan firmamız İstanbul Beylikdüzü'nde ilk santralini kurmuştur.
1997 yılında Set Beton A.Ş. ile stratejik birliktelik yaparak ikinci santralini Anadolu Yakası Kartal Bölgesi'nde, ardından üçüncü santralini de İzmit Bölgesi'nde hayata geçirmiştir. İlerleyen süreçte Set Beton ile olan iş birliğini sona erdiren firmamız Miltaş Beton olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

2007 yılının ikinci yarısında Miltaş İnşaat'taki ortaklığını sonlandıran firmamız Miltaş Beton A.Ş. olarak İstanbul'un farklı bölgeleri ve Kocaeli'de kurduğu 6 adet tesis ile hazır beton sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.
Sabit santraller dışında proje santralleri ile hazır beton sektöründe bir çok projeye çözüm ortağı olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.